Fogkefe,fogkrém: ajánlott mennyiség fogkrémből 30 napra 50 ml

Tusfürdő: ajánlott mennyiség 30 napra 75 ml.

Törölköző: ajánlatos outdoor boltokban beszerezni sport törölközőt, mivel ezek olyan anyagból készültek amelyek jól szívják a nedvességet, de gyorsan száradnak. Áruk:~1500Ft.

Körömvágó olló: az ollót ajánlom inkább a csipesszel szembe, mivel ezzel mást is lehet vágni.

Borotva: az eldobható változatnak az előnye, hogy könnyebb, ezért én mindig ezt viszem magammal.

Wc papír: ajánlott mennyiség legalább egy tekercs. És úgy érzem, nem bűn néha kempingekből pótolni a hiányt, főleg, hogy ez univerzális eszköz. Nedvszívó képessége miatt, felszerelésünk tisztántartásához tökéletes eszköz.

Vitaminpor: ha valaki olyan minimumra szeretné csökkenteni az élelmiszerre szánt költségét, mint én, akkor nem árt extra vitaminokat bevinni a szervezetünkbe. Erre ajánlom a vitamin porokat. Ezek plusz előnye, hogy finomak, és ha a fehérje turmixunkkal keverjük, akkor az ihatóbb lesz.

Láz és fájdalomcsillapító: ezeket a gyógyszereket, még soha nem használtam (hála Istennek), de jobb ha van nálunk.

Sebhámosító: érdemes egy kis tégelyben olyan kenőcsöt magunkkal vinni, ami segíti a seb hámosodását, egy esetleges seb kialakulásánál. Ilyen pl: kisebb baleset, cipő feltöri a lábunkat...

Szúnyogriasztó: érdemes egy kis kiszerelésű spray-t magunkkal vinni

Tisztasági nedves törlőkendő: érdemes legalább egy zárható csomaggal magunkkal vinni, mivel nem mindig tudunk kempingben aludni, és a tisztálkodást nagyban elősegíti.

Ragtapasz: érdemes magunkkal vinni, legalább 3 különböző mérető ragtapaszt, mindegyikből legalább 3 darabot.

Ajakír: minden éghajlaton nagy igénybevételnek vannak kitéve az ajkaink. Mivel, állandóan a szánkon vesszük a levegőt, hamar kiszáradhatnak, és kicserepesedhetnek. Fontos, hogy kenjük valamivel, ami ezt megakadályozza.

Izomlazító: gyógyszertárakban kapható, az úgynevezett lóbalzsam. Ezt versenylovaknál is használják, így nem kérdéses a hatása. Én nem találkoztam még ehhez fogható izomlazítóval.

Porcerősítő: a térdünk egy ilyen túrán nagy igénybevételnek van kitéve. Nem csak a mechanikai terhelésre kell gondolni, hanem a hőmérséklet okozta terhelésre is. Akár 40 °C fok felett, vagy 20°C fok alatt a térdünk hamar megadja magát, ezért kell porcerősítővel támogatnunk szervezetünket. Ha nem rendelkezünk ilyen "gyógyszerrel" akkor nem árt ha időnként nem tekerünk, hanem toljuk a biciklit, mert így máshogy terheljük az ízületeket.

Fülpiszka: ajánlott mennyiség nincs, személyre szabott.

Naptej: legalább 30 faktoros, ha az éghajlat megkívánja

Sebhámosító: kisebb horzsolásokat gyorsabban meggyógyít, de ha a cipő feltöri a lábunkat, a vízhólyag  utáni sebre is kiváló. Elég egy nagyon pici tégelyt magunkkal vinni.