Ezen az oldalon azokat a ruhaneműket tárgyalom, amik nem kívánnak túl sok magyarázat.

 

- Fehérnemű: Ezen a téren inkább a férfiak által viselt darabokról írnék, bár mindkét nemnél fontos, hogy ez a ruhanemű elválassza az intim területeket a lábunktól, így megakadályozandó, egy esetleges bőr irritáció. Férfiaknak ajánlom az olyan boxeralsót amely biztosan tartja a kényesebb részeket. Az ajánlott mennyiség minimum 3 váltásnyi.

 

- Zokni: Fontos, hogy pamut legyen, és kényelmes. Bár manapság egész jó műszálas termékeket árulnak, de ezeket nem a kínai piacon kell beszerezni. Ezek már többnyire légáteresztőek, nedvesség elvezetőek, és csúszásmentes szabással készültek.  Az ajánlott mennyiség minimum 3 váltásnyi.

 

- Pulóver: Mediterrán országokban is előfordul, hogy a hajnalok hűvösek, és életem egyik leghidegebb éjszakáját is ilyen éghajlatú országban éltem meg. Ezért fontos hogy legyen nálunk egy pulóver. Jobb szeretem a kapucnis kivitelt, mivel már az eszkimók is bebizonyították, hogy sokkal praktikusabb. Az ajánlott mennyiség 1db.

 

- Mosópor:

Azt vallom, hogy könnyebb pár deka mosóport magunkkal cipelni, mint több tucat váltásruhát. 30 napra elegendő fél kg mosószer, aminek a tárolása egy fél literes flakonban megoldható. Moshatunk kézzel, vagy géppel is, bár utóbbi nem olcsó. Nyugat-Európában egy mosásért elkérhetnem 5-6 €-t, a porért 1-2 €-t. Mindez Északon akár a duplája is lehet.

A szárítás egy külön kategória, mert csapadékos napokon, sajnos muszáj igénybe venni a mérnökök csodás találmányát, a szárítógépet. A tapasztalatom, hogy a biciklin való szárítás nem tökéletes. Az este kimosott ruhák ha reggelre nem száradnak meg, akkor hátul a csomagon szoktam felkötni. Igaz estére megszárad, de annyi koszt összeszed menetközben, mintha ki se mostuk volna.

 

 

 

- Rövidnadrág: Ennél a ruhadarabnál, csak is az oldalzsebes jöhet szóba, mivel ezekben a zsebekben tárolhatjuk azokat az eszközöket, amikre azonnal szükségünk lehet (pl: kamásli, önvédelmi eszköz...).

 

- Nadrág: Itt elsősorban a civilizált külső a cél. Fontos hogy a hosszabb vonatozásnál, vagy egy múzeum látogatásnál nézzünk ki valahogy. Egy tiszta illatos hosszúnadrág ebben sokat segít. Természetesen itt nem egy Armanira kell gondolni, megteszi egy olyan túra nadrág is aminek a szára lecipzározható. Így van egy vésztartalék rövidnadrágunk is.

 

 

 

- Baseball sapka: Ez a fejfedő többfunkciós, ezért jobban szeretem, mint a biciklis sisakokat. A simlédere véd a naptól, felfogja a bogarakat, esőben való tekerésnél szárazon tartja az arcunkat. Ezeket, a boltban kapható kobakok kis méretű simlédere nem látja el. A baseball sapka megfordítható, így a tarkónkat is védi a hátulról jövő napsugárzástól. 

Léteznek munkavédelmi kivitelben is, ezek megvédik a fejünket egy erősebb fizikai behatástól is. Erre ugyanúgy rögzítjük a kamerát.

Hátránya, hogy esésnél leeshet a fejünkről, de ezt is lehet orvosolni.

 

- Fejkendő: Ezt a ruhadarabot a növekvő UV sugárzás miatt vettem fel a listámra (2015-ben). Sajnos Magyarország környékén elég magas a fent említett sugárzás, emiatt mindkét fülem és a tarkóm igen csak megégett. Úgy gondolom, hogy az effajta védelem hatékonyabb a naptejnél. Hogy miért azt az alkarvédőnél el is magyarázom

 

- Alkarvédő: Ezt a ruhadarabot is 2015-ben pakoltam be először. Eredetileg abból a célból, hogy a NASA technológiás anyagából fakadóan hűtse a kezem, de ez a szerepe nem igazán akart működni. Viszont remekül védte a kezem a káros sugárzástól.

Amiért jobb mint a naptej: biciklizés közben erőteljesen aláizzadunk a naptejnek, és pár perc alatt mind a kesztyűnkbe landol. Így a kesztyűt komfortját hazavág örökre. Másrészt a naptejbe beleragad az út pora, még az alkarvédő pont az ellenkező hatást éri el. Továbbá az izzadságot is felfogja, így a túra végére, nem lesz elviselhetetlenül büdös a kesztyűnk.