A túra hosszától függ, hogy mennyi képet, vagy videót készítünk, ezt tárolnunk is kell valahogy. A fényképek tárolása elég egyszerű, egy 2-4 Gbyte-os memóriakártyára 2-3000 kép is elférhet, természetesen függ a kép felbontásától.

A videók tárolása már kicsit nehézkesebb, a ma elterjedt full HD-nak köszönhetően. Ez azt jelenti, hogy 10 percnyi videó 1 Gbyte. Így a nagy méretű memória kártyánk (pl: 32Gb) elég hamar megtelik. A 2012-es árakkal számolva 40-60 ezer Ft-ért vehetünk kellő mennyiségű kártyát. Ennyi pénzér már hozzánk vágnak egy használt laptopot. Sikerült egy ilyet beszereznem, amivel "forradalmasítottam" a túráimat. Könnyebb adattárolás, visszatudom nézni, és ezzel ellenőrizhetem a képeket, videókat. Több zenét tudok magammal vinni. Térképeket és úti leírásokat tárolhatok, amelyeket könnyen megnézhetek. A wifi segítségével kommunikálhatok az otthoniakkal. Unalmas esős napokon, amikor hamarabb érek be egy kempingbe, naplóírással elfoglalhatom magam.

A súlya alig egy kg, tárhelye 320 Gb fellett van, és bővíthető. Az új akkumulátornak köszönhetően 4-5 órát üzemelhet, csökkentett monitor világítással.

Manapság nagy divatnak örvend az iPAD. Előnye, hogy könnyebb, mint a képen látható laptop, de jóval kevesebb adattárolásra alkalmas (tizede), bár az akkumulátora jobb paraméterekkel rendelkezik, de az áráról ne is beszéljünk.

 

Léteznek még az úgynevezett fotobankok, ezek kimondottan adattárolásra alkalmasak, viszont visszanézi a rajtalévő anyagokat nem lehet.